Валер’ян Підмогильний (1901–1937) — український письменник, перекладач і представник покоління “Розстріляного відродження”. Його творчість вирізняється глибоким психологізмом, інтелектуалізмом і прагненням показати людину в усій її складності. Він створив новий тип героя, схильного до самоаналізу, та наблизив у своїх творах місто до свідомості українців. Його життя трагічно обірвалося через сталінські репресії.


Про автора
✨ Представник покоління “розстріляного відродження”,
✨ Один із засновників літературного угрупування “Ланка”
✨ Загинув у засланні, ставши жертвою сталінських репресій.
✨ У своїх творах створив новий тип героя — схильного до самоаналізу
✨ Його творчість сприяла формуванню у свідомості українців образу міста як важливого культурного простору.
Цитати та перифрази про автора:
Ходяча енциклопедія
Університет на дому
Серед свого покоління Підмогильний вирізнявся особливою нещадністю та тверезістю бачення. Менше за всіх інших він упадав у лірику. Він був одним, може, єдиним справді великим українським прозаїком, - не в тому сенсі, що не писав віршів, а в тому сенсі, що його проза була справді прозою
Він бачив її [людину], розумів і творив її образ в усій суспільній, психологічній і біологічній складності. Він не любив людини-янгола, бо знав, що людина є водночас і тварина. Він знав людську силу, велич її розуму, її здібності, але водночас був свідомий усіх її слабкостей. В цьому - європеїзм Підмогильного.
Аналіз: