Skip to content

Володимир Рутківський. Відповіді сторінка 102 - ГДЗ 6 клас Архипова 2023

Posted on:18 грудня 2023 р. at 00:00

Головна сторінка ГДЗ

Сторінка 102

1. Твір «Джури козака Швайки» за жанром є:

2. Джура — це:

3. Житло козаків називалося:

4. Упізнай героя твору.

  1. Козацький вивідник, щирий товариш козаків та друг Барвінка, а для ординців — справжній вовкулака - Пилип Швайка.
  2. Місцевий здоровань, але довірливий, як дитина. На полі бою проявив себе як справжній козак - Санько
  3. Здоровецький хижак, але інколи поводився як цуценятко - Вовк
  4. Вірний друг і помічник Швайки, завдяки якому вдавалося втікати від найтяжчої погоні - Барвінок
  5. Воронівський пастух, друг Петрика, який завдяки своїм умінням став кращим джурою - Грицик.
  6. Подумки розмовляв із вовками, зумів урятувати себе й друга від дикої кішки - Санько.

5. Які риси вдачі, на твою думку, властиві джурі? Хто з героїв міг би стати ним?

Джура, на мою думку, має бути відважним, сміливим, рішучим та вірним своєму слову. Я вважаю, що Грицик або Санько могли б стати джурою, оскільки вони проявили всі ці якості в повісті.

6. Поясни, що означає бути наївним. Чи притаманна така риса тобі або твоїм знайомим? Корисна чи шкідлива вона для людини?

Бути наївним - це коли людина легко вірить в те, що їй говорять, і не завжди розуміє, що інші можуть мати підступні наміри. Я бачу кілька осіб, які можуть бути наївними. Це може бути і корисно, і шкідливо. З одного боку, наївні люди можуть ставати жертвами обману, але з іншого боку, вони довіряють людям і дивляться на світ з позитивної точки зору.

7. Уяви, як почувався козак, постійно перебуваючи в небезпеці. Розкажи про це від імені Пилипа Швайки

“Я, Пилин Швайка, щодня відчуваю небезпеку. Але мені не страшно, оскільки я вірю у свої сили і свою місію. Ця небезпека змушує мене бути обережним, розумним і рішучим. Я знаю, що кожен повний день може принести мені випробування, але я готовий до них”.

8. Обговоріть з однокласником/однокласницею, які епізоди повісті ви б намалювали як ілюстрації до книги. Чому саме? Створіть кілька спільних малюнків і презентуйте їх класу

Я б обрав декілька епізодів для ілюстрацій до книжки. По-перше, це момент, коли Швайка виходить із загорожі козаків - це показує його відвагу. По-друге, сцена, коли Грицик і Санько втікають від татар - вона зображує їхню винахідливість і сміливість. Ці сцени важливі, оскільки вони показують ключові моменти повісті. Я б поділився цими думками зі своїми однокласниками і спробував би створити разом з ними ці малюнки.

9. Поміркуй, які епізоди твору ти обрав би / обрала б для власної екранізації. Які костюми були б у героїв? Кого з українських акторів запросив би / запросила б і на яку роль?

  1. Ключові та захопливі епізоди для екранізації - похід на вовкулаків, втеча від татар і батальні сцени на Січі створили б динамічний сюжет і передали дух пригодницьких творів письменника.
  2. Традиційні козацькі костюми, зброя та атрибутика допомогли б автентично відтворити історичну епоху. Добре, що ви про це подумали.
  3. Дійсно, українські актори, які добре володіють мовою, змогли б якнайкраще передати характери героїв.

10. Створи допис у соцмережах, у якому презентуй образ козацького лицаря — захисника рідної землі. Добери світлини чи малюнки, які б ілюстрували твій матеріал.

Ось приклад допису в соцмережах про козацького лицаря:

Захисники рідної землі ⚔️

Сьогодні я хочу розповісти про справжніх лицарів - українських козаків. Вони були запорозькими ратниками, які захищали рідну землю від ворожих нападів.

Козаки славилися мужністю, відвагою та безстрашністю. Їхня зброя - шаблі, списи, луки та стріли. А ще вони мали вірних коней, які розділяли з ними всі тяготи походів та битв.

На фото козак Максим, що готується до бою. Його обладунки - кольчуга, шолом і щит надійно захищають у битві. А ось козак Тарас зі своїм бойовим конем. Разом вони не раз розгромлювали ворога.

Козаки завжди залишаються вірними побратимами та готові стати на захист Батьківщини. Їхній дух, хоробрість і відвага надихають нас і сьогодні!

Підтримуйте традиції козацтва! Слава Україні! 🇺🇦

11. Склади власне продовження твору, у якому розкажи про життя Грицика й Санька на острові Хортиця

Ось продовження історії про життя Грицика і Санька на Хортиці:

Після прибуття на острів хлопці відчули себе наче в казковому світі. Замість буйного життя Січі їх оточувала мальовнича природа, що наповнювала душу спокоєм.

Грицик і Санько заснували невеличку ферму, де вони доглядали за тваринами та вирощували різні культури. Грицик добре розумівся на рослинах, а Санько зі своїм особливим даром чудово вмів піклуватися про худобу.

Невдовзі друзі звели курінь, скромний, проте затишний. Вони часто проводили вечори біля багаття, розповідаючи один одному про свої неймовірні пригоди.

Життя на Хортиці текло розмірено, проте Грицик і Санько пам’ятали минуле. Вони часто згадували друзів на Січі і мріяли колись повернутися.

І от одного дня, під час випасу худоби, Санько помітив групу козаків на човнах. Вони привезли звістку про відновлення Січі і запросили хлопців повернутися. Друзі відчули радість, адже скучили за пригодами, але й сум за рідною Хортицею…

12. Уяви себе екскурсоводом/екскурсоводкою. Знайди інформацію з різних джерел про острів Хортицю. Підготуй і проведи віртуальну екскурсію для своїх однокласників/однокласниць, яка б презентувала життя та побут козаків на цьому острові

Вітаю вас на віртуальній екскурсії островом Хортиця! Цей острів - справжній символ козацької слави, тут відчувається дух волі, сили та відваги. Сподіваюся, вам буде цікаво!

Хортиця - це найбільший острів на Дніпрі, довжина острова близько 12 км, а ширина до 2,5 км.

Перша зупинка нашої екскурсії - Національний заповідник “Хортиця”. Тут ви можете побачити прекрасні ландшафти, які стануть чудовим фоном для ваших фотографій. У зимовий час тут можна побачити білку, яка є символом острова.

Наступна зупинка - Козацька Січ. Це історичний комплекс, що відтворює життя та побут козаків XVII-XVIII століть. Тут ви можете побачити, як виглядали курені, де жили козаки, побачити їхню зброю, домашні речі тощо. Можна навіть спробувати стріляти з лука чи здійснити прогулянку верхи на коні.

Далі ми переходимо до музею “Запорізька Січ”. Він зберігає багато цікавих експонатів, що розповідають про життя козаків, їхні традиції та звичаї. Це незабутній досвід, який допомагає нам краще зрозуміти нашу історію.

На завершення нашої екскурсії ми відвідуємо гору Тараканівка, звідки відкривається прекрасний вигляд на Дніпро. Це місце відвідують не лише туристи, а й художники, які намагаються передати на полотні всю красу цих місць.

Сподіваюся, вам сподобалася наша екскурсія! Нехай дух волі та сили козаків надихає вас на нові звершення!