Працюємо над текстом твору
1. Яке почуття є центральним у вірші Роберта Бернса «Моя любов…»
Центральним почуттям у вірші Роберта Бернса є кохання. Поет зображує глибоке, щире та вічне кохання ліричного героя до своєї коханої.
2. Які метафори використовує Роберт Бернс, зображуючи кохання у вірші «Моя любов…»? Прокоментуйте ці метафори.
Роберт Бернс використовує такі метафори для зображення кохання:
- “Моя любов - рожевий квіт” - порівнює кохання з прекрасною, свіжою трояндою, що символізує красу, молодість та пристрасть почуття.
- “Моя любов - веселий спів” - уподібнює кохання до мелодійної пісні, підкреслюючи його гармонійність та радісний характер.
Ці метафори підкреслюють красу, свіжість та життєрадісність почуття кохання, а також його здатність наповнювати життя радістю та гармонією.
3. Кохання у серці закоханого викликає смуток чи радість? Відповідь обґрунтуйте.
Кохання у серці ліричного героя викликає радість. Це видно з оптимістичного тону вірша, використання яскравих образів (рожевий квіт, веселий спів) та загального оптимістичного настрою. Ліричний герой з ентузіазмом говорить про своє кохання та впевнений у його вічності, що свідчить про радісне сприйняття цього почуття.
4. Як ліричний герой доводить силу і витривалість свого почуття?
Ліричний герой доводить силу і витривалість свого почуття через гіперболізовані обіцянки та порівняння з природними явищами:
- Він клянеться кохати “Аж згасне сонця пал”.
- Обіцяє любити, поки “посхнуть усі моря, потануть брили скал”.
- Готовий подолати “ten thousand mile” (десять тисяч миль), щоб повернутися до коханої.
5. Знайдіть у творі приклади перебільшень (гіпе́рболи). Прокоментуйте зміст цих перебільшень.
Приклади перебільшень (гіпербол) у творі та їх зміст:
- “Тому коханню не зміліть, / Хоч висхнуть всі моря” - поет перебільшує силу та тривалість свого кохання, порівнюючи його з висиханням морів, що є неможливим природним явищем. Це підкреслює вічність та незмінність почуття.
- “Нехай посхнуть усі моря, / Потануть брили скал” - ще одне гіперболічне порівняння, яке посилює попереднє. Автор додає образ танення скель, що також є неможливим, щоб ще більше підкреслити силу свого кохання.
- “Аж згасне сонця пал” - гіпербола, яка порівнює тривалість кохання зі згасанням сонця, тобто з кінцем світу. Це вказує на те, що почуття триватиме вічно.
- “Та де б не був я, мила, знай – / Прийду до тебе знов!” - перебільшення, яке вказує на готовність подолати будь-які відстані заради коханої.
Ці гіперболи покликані підкреслити силу, глибину та вічність кохання ліричного героя.
6. Які слова найчастіше повторюються у вірші Роберта Бернса? З якою метою поет акцентує на них увагу?
Слова, які найчастіше повторюються у вірші, та мета їх акцентування:
- “Любов/кохання” - повторюється кілька разів, щоб підкреслити центральну тему вірша.
- “Моя” - часто вживається для підкреслення особистого, інтимного характеру почуттів.
- “Прощай” - повторюється в останній строфі, акцентуючи на темі розлуки.
- “Знов” - вживається для підкреслення ідеї повернення та вірності.
Поет акцентує на цих словах, щоб посилити емоційний вплив вірша, підкреслити ключові теми кохання, вірності та розлуки, а також створити мелодійність та ритмічність поетичного твору. Повторення допомагає закарбувати ці ідеї у пам’яті читача та посилити загальне враження від вірша.
7. Складіть пазли і дайте відповідь на запитання. Скористайтеся оригіналом твору
Так, ілюстрація цілком відповідає тематиці вірша Роберта Бернса “Моя любов…“. Ось чому:
- Центральний образ: На зображенні ми бачимо яскраву червону троянду, що безпосередньо відповідає першому рядку вірша: “Моя любов – рожевий квіт” (в оригіналі “O, my love is like a red, red rose”). Це ключова метафора, яку використовує Бернс для опису свого кохання.
- Символізм: Червона троянда традиційно символізує пристрасне кохання, що є головною темою вірша. Яскравий колір квітки підкреслює інтенсивність почуттів, описаних у творі.
- Свіжість і краса: Троянда на зображенні виглядає свіжою та прекрасною, що відповідає рядку “That’s newly sprung in June” (в перекладі “В весінньому саду”). Це підкреслює молодість і силу почуття.
- Людський елемент: Рука, що тримає троянду, додає особистісний аспект, який перегукується з інтимним тоном вірша, де ліричний герой звертається до своєї коханої.
- Атмосфера: Тепле освітлення на задньому плані створює романтичну атмосферу, що відповідає загальному настрою вірша - ніжному та пристрасному зізнанню в коханні.
Таким чином, ілюстрація влучно передає основні образи та настрій вірша Роберта Бернса “Моя любов…”, візуально втілюючи його ключову метафору та емоційне наповнення.