Skip to content

Роберт Бернс. Моя любов - Ковбасенко

Posted on:14 вересня 2024 р. at 00:00

ЗАПИТАННЯ І ЗАВДАННЯ

1. Опишіть, яким ви уявляєте ліричного героя вірша.

Ліричний герой вірша уявляється романтичним, відданим коханню юнаком. Він щиро і глибоко закоханий, порівнює свою любов з прекрасними образами природи. Герой вірний своїм почуттям і готовий долати перешкоди заради коханої.

2. Які факти з життя надихнули Роберта Бернса на написання вірша «Моя любов – рожевий квіт»?

Вірш був присвячений Джин Армор, землячці Бернса, яку він кохав з юних літ і яка згодом стала його дружиною, попри початкові заперечення її заможного батька.

3. Поміркуйте, чи можна вважати, що ліричний герой – сам Роберт Бернс. Чому?

Так, можна вважати, що ліричний герой - сам Роберт Бернс. Вірш відображає реальні почуття поета до Джин Армор, а також його життєві обставини (згадка про прощання з рідним краєм).

4. Чи нагадує вірш «Моя любов – рожевий квіт» фольклорний твір? Відповідь обґрунтуйте.

Вірш «Моя любов – рожевий квіт» нагадує фольклорний твір, оскільки Роберт Бернс часто звертався до фольклорних джерел у своїй творчості. Поетичні твори Бернса написані не лише англійською, а й народною шотландською мовою, їм притаманна ритмічність і музичність. Багато віршів поета спочатку створювалися як пісні.

5. Доведіть прикладами з тексту, що у вірші переплітається кохання ліричного героя до дівчини з любов’ю до рідного краю. Подумайте, про що це може свідчити.

У вірші Роберта Бернса “Моя любов - рожевий квіт” кохання ліричного героя до дівчини тісно переплітається з любов’ю до рідного краю. Це видно з таких рядків:

“Прощай, прощай, мій рідний край,

Прощай, моя любов,

Та де б не був я, мила, знай –

Прийду до тебе знов!”

Ліричний герой, прощаючись зі своєю коханою, одночасно прощається і з рідним краєм. Це свідчить про те, що для нього і кохана, і батьківщина є однаково дорогими, він не мислить свого життя без них.

6. Якими засобами виразності автор передає почуття кохання у вірші? Випишіть їх у зошит.

Роберт Бернс використовує такі засоби художньої виразності для передачі почуття кохання:

7. Поясніть, як ви розумієте метафору «моя любов – веселий спів»

Метафора “моя любов – веселий спів” означає, що кохання ліричного героя робить його життя радісним, наповнює його щастям і світлом, неначе весела пісня. Кохана є для нього джерелом натхнення і життєвих сил.

ПРАЦЮЄМО ВДОМА

8. Творчий проєкт. Спробуйте себе у віршуванні. Напишіть вірш про кохання, рядки якого закінчуються словами: до рання, чекання, зізнання, кохання; летить, шумить, тремтить, жить.

В серці палає вогонь до рання,

В думках лиш ти й солодке чекання.

Слова зриваються із вуст - зізнання,

Що в цілім світі лиш твоє кохання.

Душа, неначе птах, у вись летить,

А серце, мов прибій, шумить.

Від ніжних почуттів все тіло тремтить,

З тобою поруч хочу вічно жить!