Запитання та завдання зі сторінки 26
1. Що стало передумовою нового культурного злету Давньої Греції?
Головною передумовою культурного злету давніх греків став високий рівень політичної свободи, якого не знала жодна давня країна, що створив вільну особистість. Це стало можливим завдяки появі незалежних міст-держав (полісів), де органи влади обиралися шляхом голосування на певний термін.
2. Доведіть, що героїчні пісні Мікенської доби відповідали войовничому духу ахейських народів. Якою здебільшого була тематика цих епічних творів?
Героїчні пісні відповідали войовничому духу ахейських народів, бо в них оспівували подвиги могутніх героїв. Тематика цих епічних творів здебільшого зосереджувалася на одному подвигові окремого героя. Такі пісні зберігали пам’ять про славні діяння легендарних героїв, яких ахейські вожді вважали своїми предками.
3. Як виконували героїчні пісні Мікенської доби?
Їх виконували під супровід ліри у палацах правителів, і співати міг будь-хто з оточення правителя або сам правитель. Пізніше з’явилися професійні співці-аеди.
4. Поясніть, чому аеди були у великій пошані в ахейських вождів.
Аеди користувалися великою повагою, бо зберігали пам’ять про славні діяння предків, що було важливо для ахейських вождів, які вважали героїв своїми пращурами.
5. Чому побутування героїчних пісень перемістилося в Малу Азію?
Після навали дорійців епічна традиція разом із розгромленими ахейськими племенами поступово перемістилася в Малу Азію.
6. Якого особливого значення набули героїчні пісні для греків, які змушені були оселитися в Малій Азії?
Для греків, які змушені були оселитися в Малій Азії, героїчні пісні стали пам’яттю про славне минуле на тлі загального занепаду. Аеди, вірні хранителі епічної традиції, упродовж всіх “темних сторіч” передавали з покоління в покоління ці героїчні пісні.