Skip to content

Олександр Гаврош. Різдвяна історія ослика Хвостика - ГДЗ Укр літ 6 клас Калинич 2023

Posted on:18 грудня 2023 р. at 00:00

1. Промонітор сайт «Радіо Свобода». Схарактеризуй цю інтернет-сторінку. Чим цікаві й корисні повідомлення на сайті?

Сайт “Радіо Свобода” є відомим незалежним медіа, яке висвітлює події в Україні та світі з неупередженого погляду. На сайті публікуються актуальні новини, аналітичні статті, інтерв’ю з цікавими людьми. Матеріали відрізняються виваженістю, об’єктивністю, ґрунтуються на фактах. Тому сайт корисний для того, щоб бути в курсі важливих подій та отримати неупереджену інформацію.

2. Які ще сучасні цікаві професії, пов’язані зі словом, мовленням (усним чи писемним), тобі відомі?

Ось деякі сучасні цікаві професії, пов’язані з мовленням:

3. Доведи, що журналістика справді відіграла важливу роль у формуванні творчого характеру Олександра Гавроша.

Журналістика дійсно зіграла важливу роль у формуванні творчого характеру Олександра Гавроша, про що свідчать такі факти:

Він зазначає, що журналістика зробила його дуже відповідальним - якщо він пише про щось у своїх творах, то обов’язково знаходить підтвердження цьому у джерелах. Це свідчить про уважне та дбайливе ставлення до фактів, що є важливою рисою журналіста.

Його твори стислі, без зайвих слів - “як здавлена пружина”. Такий стиль, ймовірно, сформувався під впливом роботи в журналістиці, де важливо вмістити максимум інформації в мінімум слів.

Він зазначає, що головне для нього - розповісти цікаву історію. Очевидно, саме журналістика прищепила йому цей підхід - зосереджуватися на захопливому сюжеті, а не на словесних прикрасах.

4. Переглянь виставку «Музей пригод Олександра Гавроша». Які твори письменника ти б хотів / хотіла ще прочитати? Чому? Чим вони тебе зацікавили?

Переглянувши інформацію про виставку “Музей пригод Олександра Гавроша”, я зацікавився книгою “Геніальне кохання” з серії “Музей пригод”.

Вона розповідає про вінчання Івана Франка та Ольги Хоружинської в Колегії Павла Галагана. Мене завжди цікавило особисте життя видатних письменників, а особливо такої непересічної постаті, як Іван Франко. Тому книга, написана в жанрі пригодницької літератури й присвячена цій темі, викликала мій інтерес.

Думаю, що автор цікаво і небанально розкриє один з найважливіших моментів життя Каменяра, а пригодницький сюжет зробить читання захоплюючим. Сподіваюся, що після прочитання цієї книги я дізнаюся багато нового про Івана Франка та його кохану дружину.

РІЗДВЯНА ІСТОРІЯ ОСЛИКА ХВОСТИКА

Доведи словами з тексту, що Ослик Хвостик ні на секунду не забуває свою Берту і добре пам’ятає той момент, із якого почалися його поневіряння

Ось цитати з тексту, які доводять, що Ослик Хвостик пам’ятає свою кохану Берту:

“Де ти тепер, мій друже сердечний, моя незагоєна рано?”

“Хвостик згадував трьох овечок… Дві були чорняві, і тільки Берта ах, красуня Берта! була білявкою”.

Також у тексті є епізод, де описано, як почалися поневіряння Хвостика - це приїзд агресивного барана Тайсона, через якого довелося позбутися Хвостика.

Пригадай, як називають такий елемент у творі

Такий елемент твору, коли автор нагадує попередні події, називається ретроспекцією.

Прочитай фінальний епізод твору. Чи можна говорити, що різдвяна історія завершилася щасливо?

Так, різдвяна історія завершилася щасливо - Хвостик зустрівся зі своєю коханою Бертою, і “всі його мрії здійснилися”.

Чому мить зустрічі після довгої розлуки у більшості випадків вважається щасливою?

Мить зустрічі після тривалої розлуки зазвичай вважається щасливою, тому що вона приносить полегшення після пережитих страждань, радість від можливості знову бути разом з близькою людиною/істотою. Це емоційно насичений момент.

5. Хто є головним героєм твору? Чому ти так уважаєш?

Головним героєм твору є Ослик Хвостик. Саме навколо нього розгортаються всі події, він є центральним персонажем.

6. Коли відбуваються події? Що тобі відомо про цю пору?

Події відбуваються у різдвяний період (адже йдеться про підготовку до різдвяного вертепу). Це сучасність, можливо початок 2000-х років (оскільки згадується мобільний телефон).

7. Яка пригода трапилася з Осликом Хвостиком?

Напередодні свят Хвостика викрали двоє грабіжників. Вони налякалися місцевого мешканця і втекли, залишивши Хвостика самого в лісі. Понад тиждень він мандрував лісом, дачним селищем і навіть циганським табором. Хвостик змінив кількох господарів, але щоразу тікав далі, адже любив овечку Берту і мріяв знову взяти участь у різдвяному вертепі.

8. Випиши в зошит ті факти, які допомогли Ослику Хвостику не опустити рук і вижити

Факти, які допомогли Ослику вижити:

9. Із якими героями художніх творів ти порівняв / порівняла б образ Ослика Хвостика? Що спільного в їхніх пригодах?

Можна порівняти з Білосніжкою, Попелюшкою, бо теж зазнавали поневірянь, але не втрачали надії. Спільне - подолання труднощів задля щасливого фіналу.

10. Чому хвилюються Оніко і Міка? Яких правил вони не дотрималися, прихистивши Ослика Хвостика в себе?

Бабусі хвилюються, що їх звинуватять у крадіжці чужого ослика. Вони порушили правило “не бери чужого”.

11. Відтвори й заповни в зошиті таблицю. Скористайся словами з довідки. Зроби висновки. Яким має бути шлях до щастя, успіху?

Герої творуРиси характеруЧого вчить цей образ?
Ослик Хвостикнаполегливість, вірністьне здаватися, йти до мети, не втрачати надії
Оніка і Мікатурботливі, боягузливістьбути обачними, не порушувати закон
Отець Теодорврівноваженість, милосердяпроявляти милосердя
Дільничнийзапальність, романтичністьреалізовувати мрії, прагнути подвигів

Висновки:

Різдво у творі постає часом див, коли переплітаються долі людей задля здійснення чиїхось мрій. Це свято очищення і зміни на краще. Шлях до щастя вимагає наполегливості, вірності меті; обачності й дотримання моралі; збереження спокою та милосердя до інших; реалізації власних мрій і прагнення змінити світ на краще.

12. За жанром твір «Різдвяна історія ослика Хвостика» — повість-казка. Пригадай трактування цих жанрів (див. Додаток 1) і спробуй визначити жанрові особливості на прикладі твору, який ти прочитав / прочитала.

Твір “Різдвяна історія ослика Хвостика” за жанром є повістю-казкою. Розглянемо його жанрові особливості:

  1. Повість - епічний твір невеликого розміру про одну чи кілька подій з життя героя. У творі детально розповідається пригода Ослика Хвостика.
  2. Казка - фантастичний твір про вигадані, часто неймовірні події. У творі присутні елементи фантастики, неправдоподібності (тварини розмовляють, мислять як люди).
  3. Є традиційні казкові прийоми - троєкратне повторення (тричі Хвостик змінює господарів), участь чарівних помічників (образ Різдва як часу див).
  4. Простежується мораль - не втрачати надію, йти до своєї мети, долати труднощі.
  5. Щасливий кінець - возз’єднання Хвостика та Берти.

Отже, це своєрідна повість-казка з елементами фантастики й традиційними казковими мотивами.