Skip to content

Діагностувальна робота № 10. Сутність людини. Корнелія Функе. Чорнильне серце. Варіант 1

Posted on:31 січня 2025 р.

Упізнай героя за цитатою

Літературний практикум

Установи відповідність (тут помилки у запитанні тому виправлені пари) :

Елінор - тітка матері Меґі, власниця великої бібліотеки

Гвін - рогата куниця, улюбленець Вогнерукого

Мортимер - книжковий лікар (палітурник)

Фарід - хлопчик, якого вичитали з книги “Тисяча і одна ніч”

Баста - вірний служник Козерога

Козеріг (Каприкорн) - ватажок бандитів, головний антагоніст

Примітка: В завданні є помилка - Феноліо є письменником, автором книги “Чорнильне серце”, а Мортола (Сорока) є матір’ю Козерога.

Визнач казкові мотиви у творі

Герої

Боротьба добра і зла

Числа

Час подій

Творча робота

Розкрий прямий і переносний зміст назви роману. Поясни, чому всім героям необхідне «Чорнильне серце».

Роман “Чорнильне серце” розповідає історію 12-річної дівчинки Меґі та її батька Мо, який має надзвичайну здібність - коли він читає книги вголос, персонажі оживають і виходять у реальний світ.

Дев’ять років тому, читаючи книгу “Чорнильне серце”, Мо випадково викликав з неї злих персонажів - Каприкорна, Басту і Вогнерукого, а його дружина Тереза натомість зникла в книзі. Відтоді Мо перестав читати вголос і разом з донькою постійно переїжджав, тікаючи від Каприкорна та його банди.

Каприкорн хоче використати здібність Мо, щоб той вичитав з книг золото та інші скарби. Він викрадає Мо, а згодом і Меґі, яка виявляється має такий самий дар як батько. Каприкорн змушує дівчинку вичитати з книги страшного Привида, щоб той вбив його ворогів.

За допомогою автора книги Феноліо, який пише нову кінцівку історії, Меґі вдається перемогти Каприкорна - Привид знищує його та його банду. Мати Меґі повертається з книги, а родина знаходить прихисток у будинку тітки Елінор, де живуть разом з казковими істотами, що вийшли з книг.

Меґі вирішує стати письменницею, щоб створювати історії, які можна безпечно читати вголос, не боячись, що персонажі оживуть. Вона розуміє, що писати книги - це теж своєрідне чаклунство.