«Літа мої і зими…»
Поміркуй!
Які почуття викликав у тебе вірш?
Вірш “Літа мої і зими…” викликав у мене почуття глибокої національної гордості та прив’язаності до рідної землі. Він передає почуття любові до України, її мови та культури. Відчувається сильний зв’язок автора зі своїми корінням й бажання передати цю прив’язаність через поезію.
Пригадай, що таке мотив. Сформулюй провідний мотив поезії «Літа мої і зими…»
Провідний мотив поезії “Літа мої і зими…” - любов до рідної землі та мови, прив’язаність до України.
Схарактеризуй ліричного героя цього вірша. Які почуття та думки прагне передати автор?
Ліричний герой цього вірша відчуває глибоку прив’язаність до України, її мови та культури. Він передає почуття любові до рідної землі і бажання зберегти та прославити її. Автор прагне передати почуття гордості, прив’язаності та любові до України через свою поезію. Він використовує мотиви природи, історії та мови, щоб виразити свою національну свідомість та співпереживання з багатовіковою культурою України.
Поміркуй!
Перечитай ще раз уважно поезію «Літа мої і зими…». Як ти розумієш рядки: «Доти живі усі ми, Доки живий цей світ»; «Стане Книгою Слова Книга твого Буття»?
Доти живі усі ми, Доки живий цей світ:
Ці рядки відображають ідею, що ми, люди, живемо існуємо лише поки існує світ. Наше існування і наша життєва сила пов’язані з життям навколо нас, з природою та всім, що нас оточує. Це нагадує нам про нашу взаємозалежність зі світом, про те, що ми є часткою його складовою.
Стане Книгою Слова, Книга твого Буття:
Ці рядки передають ідею, що українська мова є не тільки засобом спілкування, але й втіленням нашої історії, культури та національної свідомості. Вони говорять про те, що кожне слово, яке ми вживаємо, кожна роздум, який ми висловлюємо, стають частинами “Книги нашого Буття”. Українська мова відображає нашу ідентичність та спадщину, і через неї ми розуміємо світ навколо нас та передаємо нашу культуру майбутнім поколінням.
Знайди епітети й метафори у вірші. Які мотиви, думки автора вони увиразнюють?
У вірші “Літа мої і зими…” зустрічаються наступні епітети й метафори:
“Доки простори відкриті птахові й кораблю” - епітет “відкриті” підкреслює безмежність і просторовість, а метафора “птахові й кораблю” використовується для вираження свободи і широти.
“Мова твоя, Україно, з подиху солов’їв” - епітет “твоя” підкреслює особисту належність, а метафора “з подиху солов’їв” виражає красу, мелодійність та неповторність української мови.
“Мова моя солов’їна — з присмерку Соловків” - епітет “солов’їна” підкреслює співучість та музикальність мови, а метафора “з присмерку Соловків” використовується для передачі таємничості та поетичності.
Ці епітети й метафори увиразнюють мотиви прив’язаності до рідної землі, любові до України та її мови, а також передають почуття вільності, краси й унікальності. Автор намагається виразити свою національну свідомість, глибоку прив’язаність до рідної культури та співпереживання зі своїм корінням через використання образності та поетичних засобів.
Підсумуй!
Яке враження справила на тебе особистість Д. Кременя та його поезія?
Особистість Д. Кременя та його поезія справили на мене глибоке враження. Його поезія відображає глибоку прив’язаність до рідної землі, любов до України та її мови. Він передає почуття вільності, краси та унікальності української культури через використання образності та поетичних засобів. Особистість Д. Кременя показує його патріотичну спрямованість, глибину змісту та емоційність віршів. Його творчість стала невід’ємною частиною музичного світу, а пісні, створені на основі його віршів, ще більше підкреслюють його значення та вплив на культуру та національну свідомість.
Чи будеш ти в подальшому читати поезію Д. Кременя? Чому?
Так, я буду продовжувати читати поезію Д. Кременя. Його творчість вражає своєю глибиною, емоційністю та патріотичною спрямованістю. Він майстерно використовує образність та поетичні засоби, що дозволяє передати прив’язаність до рідної землі, любов до України та її мови. Така поезія надихає, спонукає до задуму та сприймається з особливою глибиною.
До якого виду лірики можна віднести прочитані тобою ліричні твори поета? Свої міркування поясни
Прочитані мною ліричні твори поета Д. Кременя можна віднести до пейзажної лірики. В цих віршах автор передає свої почуття та емоції, пов’язані з природою України, її красою та унікальністю. Він описує рідну землю, її ландшафти, пейзажі, використовуючи образи та метафори, що підкреслюють його прив’язаність до природи та національної ідентичності. Лірика Д. Кременя також має патріотичний відтінок, що відображає його любов до України та її культури.
Пригадай відомі тобі ліричні твори українських та зарубіжних поетів / поетес. Що спільного між ними та лірикою Д. Кременя? А в чому полягає його самобутність?
Прочитані мною ліричні твори поета Д. Кременя можна порівняти з відомими ліричними творами інших українських та зарубіжних поетів/поетес. Спільним елементом є прив’язаність до рідної землі, любов до України та її культури. Як і у багатьох ліричних творах, Д. Кремінь використовує образність та поетичні засоби для передачі своїх почуттів та емоцій.
Його самобутність полягає в поєднанні патріотичної спрямованості з глибиною змісту та емоційністю. Він передає почуття вільності, краси та унікальності української культури через використання образності та поетичних засобів. Його творчість стала невід’ємною частиною музичного світу, а пісні, створені на основі його віршів, підкреслюють його значення та вплив на культуру та національну свідомість.
Що для тебе залишилося незрозумілим у поезії Д. Кременя?
У поезії Д. Кременя для мене все було зрозуміло і переконливо. Його творчість передає глибокі почуття та емоції, а його використання образності та поетичних засобів допомагає передати прив’язаність до рідної землі та національної ідентичності. Я відчуваю його патріотичну спрямованість і глибину змісту в кожному його вірші.