Варіант 1
І. Розв’яжи клоуз-тест (6 б.)
1. Андріан (Н. Малетич. «Усе шкереберть. І в цьому є сенс») повинен був змінити плани на літо тому, що його тато травмувався, впавши з риштування, і лікування було дорогим, тому поїздка в табір стала неможливою.
2. Андріан для заробітку, коли не поїхав у табір, запропонував влаштуватися в піцерію, щоб трохи підзаробити й допомогти родині.
3. Сенсом того, що Андріан поїхав у село допомагати бабусі, було те, що він не лише допоміг бабусі з господарством, а й знайшов нові стосунки з Маринкою, які принесли йому радість.
4. Перше побачення Андріана з Маринкою в селі було незграбним і незручним.
5. Андріан від яфинового поцілунку з Маринкою відчував почуття дивовижної радості й захоплення, коли забуваєш, як дихати.
6. Андріан зі своїх літніх пригод зробив висновок: навіть коли здається, що все йде шкереберть, усе може скластися неймовірно чудово.
7. Жанр твору В. Чемериса «Вітька + Галя, або Повість про перше кохання»: гумористична повість.
8. Дуель між Вітьком Горобцем та Петром Білим мала відбутися 25 липня 1964 року.
9. Відомо, що Галя так і не почула Вітькової серенади. Натомість її послухала баба Хівря.
10. Федько ходив до знахарки баби Векли для того, щоб причарувати Галю до Вітька.
11. Під час літніх канікул Галя працювала листоношею.
12. Федько Котигорошко вважав, що «на помилках ми всі вчимося».
ІІ. Напиши, до якого твору належить ілюстрація. Від імені головного героя розкажи про зображену подію (два-три речення) (6 б.).

Ілюстрація належить до твору «Вітька + Галя, або Повість про перше кохання» Валентина Чемериса.
Це ми з Федьком вирішили виконати для Галі справжню серенаду. Я взяв гітару, а Федько допомагав мені під вікном. Я дуже хвилювався, але хотів, щоб Галя дізналася про мої почуття. На жаль, ми переплутали хати, і замість Галі нашу серенаду почула баба Хівря, яка вигнала нас із двору.
Варіант 2
І. Розв’яжи клоуз-тест (6 б.)
1. Андріану (Н. Малетич. «Усе шкереберть. І в цьому є сенс») поїхати у літній англомовний табір заборонила травма батька, через яку лікування стало дуже дорогим, і родина не могла дозволити собі цю поїздку.
2. Андріан поїхав у село для того, щоб допомогти бабусі з сінокосом та іншими господарськими справами, оскільки тато не міг цього зробити.
3. Переглянути свої почуття до Злати Андріана змусило те, що його друг Сергій написав у чаті, що закохався в Злату, і вона відповіла йому взаємністю, що дуже засмутило Андріана.
4. Андріан з Маринкою усе літо ходили до лісу по чорниці (яфини), проводили час разом, насолоджувалися природою і переживали перші романтичні моменти.
5. Андріан, зустрічаючись з Маринкою, відчуває почуття радості й захоплення, особливо під час їхнього першого яфинового поцілунку, коли він забував, як дихати.
6. Андріан, лежачи в сіні та шукаючи Чумацький шлях, переживав емоції дивовижного щастя й усвідомлення, що навіть коли все здається шкереберть, життя може скластися неймовірно чудово.
7. Події твору В. Чемериса «Вітька + Галя, або Повість про перше кохання» розгортаються у селі Великі Чаплі.
8. Вуличне прізвисько Федька Котигорошка - Жучок.
9. Вітько полюбив читати газети, бо чекав, що надрукують його вірш про кохання до Галі.
10. Коли Вітька прийшов до Галі на побачення, хлопці витягли з криниці тридцять три відра води.
11. Федько Котигорошк усе життя ковтав книги десятками, а тому часто використовував у мовленні цитати з творів.
12. Після невдалого сватання Галина мати обдаровує свата гарбузовим насінням.
ІІ. Напиши, до якого твору належить ілюстрація. Від імені головного героя розкажи про зображену подію (два-три речення) (6 б.).

Ілюстрація належить до твору «Вітька + Галя, або Повість про перше кохання» Валентина Чемериса.
Ми з Галею стояли біля ставка, і я нарешті наважився її поцілувати - це був мій перший поцілунок, від якого, здається, здригнулася вся планета. Але раптом із темряви з’явився Федько Котигорошко з вилами і ножем, він вирішив нас охороняти від лева, що нібито втік із цирку. Від несподіванки ми з Галею аж відскочили одне від одного, а Федько тільки добродушно всміхався й казав, що закоханим потрібна охорона.