А ти вмієш тримати таємниці? Поміркуй, чому важливо вміти зберігати секрети?
Так, я вмію тримати таємниці. Це важливо, щоб не підвести того, хто мені їх довірив.
Яка відмінність між сміхом і насмішкою?
Відмінність між сміхом і насмішкою в тому, що:
- Сміх - це прояв радості, задоволення. Сміятися разом - приємно.
- Насмішка - це коли сміються з когось або з чогось. Насмішки можуть бути болісними і принизливими.
Як ти ставишся до списування? Чому списувати небезпечно?
Ось як я ставлюся до списування:
- Списування - це небезпечно, бо можна не зрозуміти матеріал, а просто механічно переписати. А це означає, що знання будуть поверхневими.
- Крім того, якщо вчитель помітить, що хтось списує, це може бути покаранням для всього класу.
- І ще списування - це нечесно стосовно тих, хто наполегливо вчиться сам.
Тому я вважаю, що краще самостійно намагатися зрозуміти й вивчити матеріал. Це складніше, але чесніше і корисніше.
Чи відчуваєш ти красу, читаючи художні твори? От, наприклад, зараз?
Щодо краси в художніх творах - так, я відчуваю її в цій повісті. Мені подобається, як автор описує почуття, переживання та пригоди хлопчика. Це захоплююче і водночас змушує замислитись над важливими речами. Отже, цей твір несе в собі не лише розвагу, але й певну мудрість. І саме в цьому я бачу його красу.
Сторінка 285
1. Чи подобається тобі повість? Чим?
Так, повість мені подобається своїм гумором та захопливим сюжетом. Цікаво стежити за пригодами хлопчика.
2. Від чийого імені ведеться розповідь у творі?
Розповідь ведеться від імені головного героя Івася Бондарука.
3. Чому Івася називали Бурундуком?
Івася прозвали Бурундуком через його повноту та щокатість.
4. Як навчався головний герой твору?
З твору зрозуміло, що головний герой добре вчився, особливо любив мову та літературу.
5. Чому Івась не зміг забити гол у ворота суперника?
Івась не зміг забити гол у ворота суперника, тому що, хоча він і робив спробу стрільнути, він промазав по м’ячу. Це сталося в момент, коли він намагався вразити красивим гольовим ударом, але замість цього він не влучив у м’яч, і він просто скотився за лінію воріт. Цей інцидент стався на тлі його бажання справити враження на дівчину, яка йому подобалась і яка спостерігала за грою.
6. Це було дуже цікаве відео! Я дізнався про книжку “Вісім днів з життя Бурундука”, яку написав Іван Андрусяк. Головний герой цієї книги - хлопчик на ім’я Івась, якого в школі називають Бурундуком. Ця книга розповідає про його пригоди в школі та вдома. Івась має молодшу сестру, яка дуже непосидюча. Історія про те, як Івась колись замовив собі гру, була дуже смішною!
Автор книги Іван Андрусяк розповів про те, як важливо слухати своє серце і йти до своєї мети, не забуваючи про важливість дружби та сім’ї. Це дуже важливе повідомлення, яке я взяв з цього відео.
Також мені сподобалися ілюстрації до книги, які намалювала Аnnа Осадко. Вони додали книзі особливого шарму.
Загалом, мені дуже сподобалася презентація цієї книги. Я впевнений, що вона буде цікавою для учнів мого віку. Я з нетерпінням чекаю, коли зможу прочитати цю книгу!
Які думки не дають спокою Івасеві?
Івася турбують думки про те, як його сприймають інші, зокрема його класні товариші та дівчина, яка йому подобається. Він переймається через невдачу в спорті та намагається знайти спосіб поліпшити свій імідж та соціальний статус у школі. Він також замислюється над значенням мети в житті та важливістю відстоювання власних переконань, навіть коли вони не знаходять розуміння.
Чи погоджуєшся ти з виділеними словами? Чому?
Я погоджуюсь зі словами про важливість мати чітку мету і йти до неї, не зважаючи ні на що. Це фундаментальний принцип досягнення успіху та особистісного розвитку. Визначення цілей та наполегливість у їхньому досягненні можуть допомогти людині пройти через труднощі та виклики, розвиваючи при цьому рішучість та характер.
Сторінка 292
7. Як називала бабуся маленьке яйце, що знайшов Івась? Чи мало воно чудодійну силу? У чому ця сила виявлялася?
Бабуся називала маленьке яйце, яке знайшов Івась, “зніщє” або “зносок”. Вона розповідала, що за народними віруваннями, це яйце мало чудодійну силу: якщо його висидіти, має вилупитися чортик, який буде допомагати у всьому.
8. Як називали щось, що вилуплювалося з того яйця, якщо його висидіти? Чи віриш ти в такі перетворення? Чому?
Якщо яйце висидіти, з нього, за віруваннями, міг вилупитися чортик. Чи вірю я в такі перетворення? З точки зору наукового і раціонального підходу, такі перетворення є лише елементами фольклору та фантазії й не мають підстав в реальному світі.
9. Про який секрет розповіла бабуся онукові? Із якою метою Івась вирішив почуту інформацію від бабусі втілити в дійсність?
Бабуся розповіла Івасеві, що зніщє може вилупити чортика, який буде допомагати. Івась вирішив спробувати цю ідею, щоб розв’язати свої проблеми у школі та зміцнити свій авторитет.
10. Які взаємини в родині Бурундуків? Доведи цитатами із твору
В родині Бурундуків панують любов та розуміння, що видно з їхньої підтримки Івасевих зусиль і сприйняття його невдач з гумором і теплотою. Мама і тато висловили свою любов до Івася в записці, кажучи: “Ми тебе любимо!”
11. Напиши власне висловлення на тему «У житті варто мати чітку мету і йти до неї, не зважаючи ні на що».
Ось моє висловлення на цю тему:
У житті варто мати чітку мету і йти до неї, не зважаючи ні на що. Адже саме мета надає сенс нашим діям та зусиллям. Коли ти точно знаєш, чого прагнеш досягти, ти можеш з впевненістю рухатися вперед, долаючи всі перешкоди та виклики на своєму шляху.
Навіть якщо хтось не розуміє або не схвалює твоїх прагнень, не варто звертати на це увагу – продовжуй іти до своєї мрії. Адже найважливіше – бути вірним собі та своєму покликанню. І тоді все складеться, якщо докладати зусиль і не опускати руки.
Отже, не дозволяй нічому і нікому збити тебе зі шляху. Визнач для себе мету, вір у неї й рухайся тільки вперед – до її досягнення. І тоді ти зможеш пишатися собою та своїми здобутками.
Сторінка 297
12. Випиши ознаки гумористичної повісті «Вісім днів із життя Бурундука» в зошит. Чим цікаві гумористичні твори?
Ознаки гумористичної повісті “Вісім днів із життя Бурундука”:
- Кумедні життєві ситуації та пригоди головного героя
- Гумористичні діалоги та описи
- Яскраві персонажі з промовистими прізвиськами (Бурундук)
- Несподівані повороти сюжету
- Гра слів, жартівливий стиль
Гумористичні твори цікаві тим, що дозволяють з гумором поглянути на повсякденні речі, розважити читача і водночас змусити замислитися.
13. Коли ти вперше прочитав І прочитала назву повісті, про що подумав ! подумала? Яким уявив / уявила сюжет? Чи змінилася твоя думка після прочитання твору?
Спочатку я подумав/подумала, що повість розповідатиме про пригоди якоїсь тваринки - бурундука. Після прочитання зрозумів/зрозуміла, що це прізвисько хлопчика Івася за його повноту. Моя початкова думка змінилася.
14. Які мрії були в головного героя? На які випробування вирішив піти Івась заради здійснення мрій?
Мрії Івася - підвищити свій статус у класі, домогтися успіху та поваги однокласників. Задля цього він вирішив висидіти чортика зі “зніща”.
15. Чим закінчилася історія носіння зніща під пахвою?
Експеримент Івася закінчився невдало - зніще розбилось, а чортик не вилупився.
16. Як батьки поставилися до цієї ситуації?
Батьки спочатку гнівалися, а потім з гумором поставилися до витівки сина.
17. Чого навчає історія Бурундука?
Історія вчить цінувати те, що маєш, особливо родину та друзів; не прагнути здобути все і відразу за допомогою “чудес”; цінувати маленькі радощі життя.
18. Завдяки чому Івась зрозумів, що йому не потрібен антипко (чорт)?
Івась зрозумів, що йому не потрібен антипко. Він зрозумів, що справжня сила полягає не в тому, щоб мати надприродні здібності, а в тому, щоб бути відповідальним, добрим та вміти долати труднощі.
19. Які слова бабусі згадав хлопчик? Знайди й прочитай
Слова бабусі, які запам’ятав хлопчик, були про те, що важливо бути добрим та відповідальним. Вона казала, що найважливіше в житті - мати чітку мету і йти до неї, не зважаючи ні на що. Ці слова допомогли Івасю зрозуміти, що він не потребує амулета, щоб досягти своїх цілей. ****
20. Чи справді людині потрібно мати чортеня-антипка для досягнення мети? Напиши в зошит поради, як досягати мети без антипка
Ні, людині не потрібен антипко-чортик для досягнення мети. Ось кілька порад, як досягти мети самостійно:
- Ставити реалістичні, конкретні цілі та планувати конкретні кроки для їх досягнення
- Бути наполегливим та не здаватися, попри труднощі
- Розвивати сильні якості та навички, необхідні для досягнення мети
- Оточувати себе позитивними людьми, які підтримують
- Вчитися на помилках та продовжувати рух вперед
- Вірити в себе та свої можливості
21. У творі попри реальні події багато вигадки. Які фантастичні елементи використав Іван Андрусяк? У чому могла б бути суперсила героя? Пофантазуй! У чому була б твоя чарівна сила?
У творі Івана Андрусяка “Вісім днів із життя Бурундука” використано такі фантастичні елементи:
- Зніще - останнє маленьке куряче яйце, з якого, за повір’ям, можна висидіти маленького чортика-помічника.
- Опис того, як головний герой Івась намагається висидіти це яйце, щоб отримати надприродну допомогу у вирішенні своїх проблем.
- Уявлення про те, що цей чортик міг би виконувати всі бажання Івася і допомагати йому в усьому.
Тобто, якби все вийшло, то суперсилою героя стала б можливість здійснення будь-яких бажань за допомогою чарівного помічника.
А ось моя уявна чарівна сила - це вміння літати. Я би полюбляв просто злітати в небо, мов птах, і милуватися краєвидами з висоти пташиного польоту. А ще пригодилися б і швидкість та можливість подорожувати в часі. От якби цікаво було побувати в минулому чи майбутньому!
22. Прочитай уважно епіграф. Як ти розумієш ці слова? Чи захочеш прочитати інші книжки Івана Андрусяка? Які? Наша порада: обов’язково прочитай улітку!
Епіграф каже про важливість мати мету в житті та йти до неї. Це дуже слушна думка. Так, зацікавився іншими книжками Івана Андрусяка, зокрема його творами для дітей. Обов’язково почитаю щось цікаве на літо!