Skip to content

Чому українську народну творчість називають скарбницею духовних цінностей - ГДЗ 6 клас Коваленко

Posted on:14 квітня 2024 р. at 00:00

Завдання від Софії Мудрагелівни

Заповни її першу колонку. Запиши в ній, які фольклорні твори календарної обрядовості ти вивчав/вивчала в п’ятому класі. Що ти про них можеш розказати? Що тобі відомо про жниварські пісні? У другій колонці напиши, що нового про них ти хочеш дізнатися. Коли опануєш новий матеріал, заповни третю. Проаналізуй записи другої та третьої колонок. Чи вдалося тобі знайти відповіді на свої запитання? Якщо ні, пошукай їх у мережі Інтернет або звернися за консультацією до вчительки/вчителя.

ЗнаюХочу дізнатисяДізнався / Дізналася
Колядки: різдвяні пісні, що прославляють народження Ісуса Христа. Бажають господарям дому добробуту та щастя.Історія виникнення колядок. Традиції колядування в Україні. 
Щедрівки: новорічні пісні, що пов’язані з обрядом засівання. Бажають господарям щедрого врожаю.Особливості щедрівок. Символіка образів у щедрівках.
Веснянки: пісні, що зустрічають весну та прославляють пробудження природи. Мають закличний характер. Звертаються до сонця, птахів, землі.Різноманіття веснянок за жанрами (гаївки, веснянки-хороводи).  Традиції весняного обрядового фольклору. Веснянки в українській літературі та мистецтві.
Жниварські пісні: пісні, що супроводжували процес жнив. Виражають емоції жниварів: радість, сум, єднання.Історія виникнення жниварських пісень. Різноманіття жниварських пісень за тематикою та стилем. Традиції виконання жниварських пісень.

Заповнюючи таблицю, я зрозумів/ла, що маю певні знання про фольклорні твори календарної обрядовості. Проте, є багато аспектів, про які я хотів/ла б дізнатися більше. Вивчення нового матеріалу допомогло мені знайти відповіді на деякі запитання, але й з’явилися нові.

Висновок:

Вивчення фольклору - цікава мандрівка у глибини української культури, що розширює світогляд та збагачує духовно.

Фонетична розминка із Софією Мудрагелівною

1. Прочитай скоромовки швидко й виразно. Чітко та правильно вимовляй усі звуки. Запам’ятай: в українській мові шиплячі вимовляємо твердо!

Зрозуміло, я постараюся вимовляти ці скоромовки виразно та чітко, з твердою вимовою шиплячих звуків

2. Якій темі присвячено скоромовки? Свою відповідь обґрунтуй, спираючись на ключові слова.

За ключовими словами “жнива”, “жито”, “жне”, “жати” можна зрозуміти, що скоромовки присвячені темі жнив - процесу збирання врожаю зернових, зокрема пшениці чи жита.

Слова “літо”, “спека” вказують на пору року, коли відбуваються жнива. Згадка про зайчиків у житі, джмеля створює яскраві образи літніх ланів і полів.

Отже, усі скоромовки пов’язані саме з темою жнив - важливої сезонної сільськогосподарської роботи зі збирання зернових культур. Це підтверджується ключовою лексикою.